przycisk-klub2.jpg przycisk-akademia2.jpg przycisk-biznes2.jpg

Trampkarze Akademii Miedzi blisko Ligi Centralnej

2017_trampkarze_syski.jpgCzy Akademia Piłkarska Miedzi Legnica będzie miała kolejną drużynę w Lidze Centralnej? Wszystko wskzuje na to, że tak! Zawodnicy Miedzi Legnica, których trenerem jest Tomasz Syska, są na najlepszej drodze do uzyskania awansu do tych elitarnych rozgrywek. Przed nimi tylko cztery mecze ligowe i awans stanie się faktem.

Trampkarze Akademii Miedzi od rundy jesiennej sumiennie realizują cel postawiony przed nimi przed sezonem. W tegorocznych rozgrywkach drużyna trenera Tomasza Syski miała wywalczyć prawo do gry w Lidze Centralnej. Na dziś nasz zespół jest na najlepszej drodze do wykonania powierzonego zadania. Pozostała już ostatnia prosta.

ZNAKOMITY POCZĄTEK SEZONU

Miedź od początku sezonu spisuje się znakomicie. Po 5 meczach ligowych legniczanie mają komplet punktów i przewodzą stawce. Co ważne, Miedź ma 15 zdobytych punktów, a tuż za jej plecami plasuje się Chrobry Głogów, który również jeszcze nie przegrał, ale ma rozegrany o jeden mecz mniej. Miedź od początku ligi spisywała się bardzo dobrze. Legniczanie w pierwszym spotkaniu pokonali na wyjeździe WKS Śląsk Wrocław 5:2, następnie roznieśli Karkonosze Jelenia Góra przed własną publicznością wygrywając aż 11:0! Kolejny wyjazd i kolejne trzy punkty. Tym razem Miedź pokonała we Wrocławiu miejscowe FC Academy 2:1. Kolejnym rywalem była Eskadra Bolesławiec, która uległa w Legnicy 0:8.

OSTATNIA PROSTA

Przed trampkarzami Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica najważniejsze mecze w rundzie jesiennej. Od nich będzie zależeć czy kolejny już zespół naszej akademii będzie rywalizował wśród najlepszych w Polsce. Pierwszy krok do osiągnięcia tego celu został już wykonany. W minionej kolejce gier Miedź Legnica pokonała w Lubinie miejscowe Zagłębie 4:1 i aktualnie przygotowuje się do kolejnego spotkania.

Najpierw legniczanie wyjadą ponownie w tym sezonie do Wrocławia tym razem zmierzyć się z Polonią, która jeszcze w tym sezonie nie zdobyła punktów. Następnie drużyna trenera Syski będzie walczyć w Legnicy z Chrobrym Głogów - najgroźniejszym rywalem w walce o awans. Ten mecz można śmiało nazwać spotkaniem za „sześć punktów”. Po meczu z Chrobrym legniczanie zagrają jeszcze z Lechią Dzierżoniów na wyjeździe i Śląskiem Wrocław na własnym boisku. Ostatni mecz odbędzie się 11 listopada.

PEŁNA OBSADA LIGI CENTRALNEJ

Jeśli trampkarze Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica awansują do Ligi Centralnej, będą trzecią drużyną naszej akademii grającą na najwyższym poziomie w Polsce. Przypomnijmy, że nasz klub aktualnie reprezentuje Legnicę w dwóch ligach centralnych CLJ U-19 i CLJ U-17. Przy awansie zawodników trenera Syski, nasz klub znajdzie się w trzeciej Lidze Centralnej tym razem U-15. Będzie to niewątpliwy sukces w skali kraju, jeśli w każdej z najwyższych klas rozgrywkowych na poszczególnych szczeblach szkolenia Akademia Piłkarska Miedzi Legnica będzie miała swoich reprezentantów.

Naszym trampkarzom życzymy powodzenia w kolejnych meczach i trzymamy mocno kciuki za awans do Ligi Centralnej.

Trenningi
Sklep Miedzi Legnica SA

Akademia Piłkarskia Miedzi Legnica szkoli w tej chwili ponad 400 dzieci, podzielonych na 15 grup rozgrywkowych, z którymi pracują wykwalifikowani trenerzy. Osobne specjalistyczne trenningi mają też młodzi bramkarze. Młodzież szkolona w Akademii Miedzi jest w wieku od 4 do 21 lat.

 
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.