III liga: Zremisowali wygrany mecz

2018_Miedz_2_-_Ruch_Zdzieszowice_-_1.jpgMiedź II Legnica po emocjonującym spotkaniu tylko zremisowała z Ruchem Zdzieszowice 3:3, choć w pewnym momencie prowadziła już dwoma bramkami. W końcówce spotkania legniczanie stracili dwie podobne bramki – obie bezpośrednio z rzutu wolnego.

Od początku spotkania gra toczyła się głównie w środkowej strefie, a sytuacji podbramkowych było niewiele. W 11. minucie groźnie, ale niecelnie uderzył Daniel Nowak. Po kwadransie goście zdołali jednak objąć prowadzenie. Frank Adu Kwame zdaniem arbitra faulował w polu karnym rywala i sędzia odgwizdał rzut karny. Jan Szpaderski obronił strzał z jedenastu metrów Dawida Czaplińskiego, ale przy dobitce głową Denisa Sotora był już bez szans. W 25. minucie rzut rożny gości zakończył się strzałem głową obok bramki. Legniczanie w najlepszy możliwy sposób odpowiedzieli w 37. minucie. Łukasz Garguła znalazł się w sytuacji sam na sam, strzelił na bramkę, a piłka odbita od nóg bramkarza trafiła do siatki. Dwie minuty później kapitan przyjezdnych Łukasz Damrat uderzył niecelnie sprzed pola karnego i w pierwszej odsłonie bramek już nie oglądaliśmy.

Po przerwie na boisku zrobiło się ciekawiej.Na Boisku pojawił się Marcin Garuch i ożwił grę legniczan.  Efekty bramkowe przyszły w 52. minucie. Po dośrodkowaniu Garucha, strzałem głową prowadzenie Miedzi II dał Lucjan Zieliński. Kilka minut później Miedź dołożyła jeszcze jedną bramkę. Po dwójkowej akcji Łukasz Garguła - Marcin Garuch, ten drugi pokonał Patryka Sochackiego strzałem z około ośmiu metrów. W 62. minucie z prawej strony obok bramki uderzał jeszcze Mateusz Zatwarnicki.

W 73. minucie pięknym strzałem z rzutu wolnego z prawej strony popisał się rezerwowy Dariusz Zapotoczny, zdobywając dla Ruchu bramkę kontaktową.  Cztery minuty później zdzieszowiczanie wywalczyli rzut wolny z drugiej strony boiska. Do piłki znów podszedł Zapotoczny i... mieliśmy wyrównanie.

Niespełna dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry niecelnie zza pola karnego uderzał Garuch. W 87. minucie w znakomitej okazji znalazł się Mateusz Miazga. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z kilku metrów trafił jednak w golkipera Ruchu.

Miedź II Legnica - Ruch Zdzieszowice 3:3 (1:1)

Bramki: 37 Garguła, 52 Zieliński, 60 Garuch  - 15 Sotor, 73, 77 Zapotoczny.

Żółte kartki: Ławniczak, Garguła - Kozłowski

Sędziował: Maciej Mikołajewski

Asystenci: Damian Dyduch, Marek Wentland

Miedź II Legnica: Szpaderski  - Adu Kwame, Borowiak, Cruz, Kisiel, Śliwiński (46. Garuch), Garguła, Wolan (59. Zatwarnicki), L. Zieliński (80. Miazga), Porębski (65. Skórski), Ławniczak; trener Radosław Bella

Ruch Zdzieszowice: Sochacki - Grądowski, Nowak, Kostrzycki, Sotor, Czapliński, Kubiak (65. Zapotoczny), Jędrzejczyk (82. Sypek), Damrat, Niemczyk, Kozłowski; trener Łukasz Ganowicz

Trenningi
Sklep Miedzi Legnica SA

Akademia Piłkarskia Miedzi Legnica szkoli w tej chwili ponad 400 dzieci, podzielonych na 15 grup rozgrywkowych, z którymi pracują wykwalifikowani trenerzy. Osobne specjalistyczne trenningi mają też młodzi bramkarze. Młodzież szkolona w Akademii Miedzi jest w wieku od 4 do 21 lat.