przycisk-klub2.jpg przycisk-akademia2.jpg przycisk-biznes2.jpg

Grała młodzież Akademii! Sprawdź wyniki!

orlik-Mini.jpgZa nami kolejny weekend zmagań w młodszych grupach Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica. Zapraszamy wiec na przegląd tego co działo się na ligowych boiskach!

Trampkarze starsi :
Od zwycięstwa do zwycięstwa pędzą trampkarze starsi. Drużyna Tomasza Syski tym razem nie miała problemów z pokonaniem Zagłębia II Lubin. Niesamowitą formę od początku sezonu prezentuje Dominik Jagielski, który w Lubinie zdobył bramki nr 13. i 14 w tym sezonie. Na ten dorobek zapracował w zaledwie 5 meczach! Przypomnijmy iż nasza drużyna z kompletem zwycięstw przewodzi w tabeli Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy.

Wojewódzka Liga Trampkarzy:
Zagłębie II Lubin – Miedź Legnica 1-4 (0-1)
b: Jagielski 18,50, Karbowiak 41, Fraska 70.
Miedź Legnica: : Rędzio – Borowski (45’ Zawadzki), Krupa (50’ Siedlecki) Gandurski, Ciupiński – Klaska, Fraska, Karolczak (45’ Seta) – Karbowiak, Jagielski, Kwolek (36’ Zięba)

Trampkarze młodsi:
Prowadzili grę, tworzyli klarowne sytuacje i dominowali nad przeciwnikiem… a ostatecznie przegrali. Gorzką pigułkę tego trudnego w piłkarskim rzemiośle doświadczenia musieli przełknąć podopieczni Krzysztofa Skrzypka, którzy ulegli w wyjazdowym meczu Chrobremu Głogów 2-0. Mimo tego iż nasza drużyna prowadziła grę i przeważała na boisku, to bramki tego dnia strzelali tylko gospodarze.

II Wojewódzka Liga Trampkarzy:
Chrobry Głogów – Miedź Legnica 2-0 (1-0)
Miedź Legnica: : Selmaj – Rewers, Grabowski, Rozmus, Korczyński, Jania, Krawczyszyn, Garwol, Błaszko, Narewicz, Kwartnik. Ponadto: Stępień, Chojnowski, Cichy, Polerowicz, Wojtak, Załanowski, Rudzki.

Młodzik Starszy:
Do Głogowa wybrali się w ten weekend również młodzicy. W tym spotkaniu doszło do podziału punktów. Pierwszy na prowadzenie wyszedł Chrobry, jednak nasza drużyna nie zrezygnowała z walki i zdołała po przewie doprowadzić do remisu. Legniczanie mieli kilka sytuacji nie zdołali jednak ich wykorzystać.

Wojewódzka Liga Młodzika:

Chrobry Głogów – Miedź Legnica 1-1 (0-0)
Bramki: Ewkowski 49.
Miedź Legnica: Sawicki, Przybylski, W. Makaroov, Piżuch, Mrozik, I. Makarov, Akacki, Ewkowski, Baran oraz Romanowski, Poddębniak, Banaszkiewicz.

Młodzik Młodszy: 

W Okręgowej Lidze Młodzika kolejne trzy punkty wywalczyła drużyna trenera Rafała Fościaka. Tym razem Miedź na wyjeździe pokonała Wilki Różana 2-1. - Był to dobry mecz w naszym wykonaniu. Przez całe spotkanie to my byliśmy drużyną, która chciał grać w piłkę mimo bardzo grząskiego boiska. Przy lepszej skuteczności wynik mógł być znacznie wyższy – podsumował trener Fościak.

Okręgowa Liga Młodzika:

Wilki Różana - Miedź Legnica 1:2 (0:1)
Bramki: 3` Kaczemba, 45` Kaczemba
Miedź Legnica: Kobyliński - Wańkowicz, Pacanek - Nowakowski ( 30` Bas), Ręczkowski (55` Bombik), Pietruń (45`Szczepakowski), Szczerbiak ( 30` Szelest), Umnicki (55`Jermakowicz) – Kaczemba.

Orlik:

Orlicy Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica zagrali w ten weekend w dwóch turniejach. Dzieci z rocznika 2008 wygrały swój turniej. Natomiast rocznik 2007 zajął trzecie miejsce. Oba turnieje rozegrane zostały na boiskach kompleksu Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica przy ul. Świerkowej. 

Wyniki 2008 :
Miedź Legnica - Zryw Kłębanowice  4:0 (gole: Dobies 2, Janiak, Bućko)
Miedź Legnica -  Dąb Siedliski  4:0 (Janiak 2, Dobies, samob.)
Miedź Legnica - Talent Chojnów 2:2  (Dobies 2)
Miedź Legnica - Kolejarz  Miłkowice  5:0 (Janiak,Cichy, Buczkowski, Janduła, samob.)
Miedź Legnica - Górnik Złotoryja  1:0  (Janiak)
Miedź Legnica: Mikołaj Dobies, Michał Janiak, Maciej Słaby, Hubert Cichy, Dominik Janduła, Krystian Buczkowski, Jan Bućko, Mateusz Rybaczyk.

Wyniki 2007:

Miedź Legnica - Młodzieżowy Klub Sportowy 1:1 (Małek)
Miedź Legnica - Sport Projekt Legnica 0:1
Miedź Legnica - Konfeks Legnica 1:0  (Szlachetka)
Miedź Legnica - KS Legnickie Pole  3:2  (Berkowski 2, Szlachetka)
Miedź Legnica - Orkan Szczedrzykowice  3:0  (Korba, Michalski, Szlachetka)

Miedź Legnica: Igor Pietruń, Michał Małek, Kacper Berkowski, Ksawery Bobiowski, Borys Skraburski, Kacper Stanowski, Bartłomiej Michalski, Andrzej Domagała, Maksymilian Sułek, Tomasz Korba, Alan Precikowski, Adam Szlachetka.

Żak:
Kolejny dobry występ podopiecznych trenera Wojciecha Górskiego z rocznika 2010. W turnieju organizowanym przez JTS Jawor nasi młodzi piłkarze zajęli drugie miejsce. Był to trzeci turniej z rzędu w którym drużyna Miedzi uplasowała się na podium.

Wyniki:

Młodzieżowy KS Miedź – MKS Miedź Legnica 0:5
bramki; Szmuc x2, Ziółkowski x1, Lipiński x1, Tkacz x1

MKS Miedź Legnica – JTS II Jawor 3:1
bramki; Ziółkowski x1, Tkacz x1, Lipiński x1.

JTS I Jawor - MKS Miedź Legnica 2;1
bramka; Lipiński x1

Konfeks Legnica - MKS Miedź Legnica 1:5
bramki; Lipiński x1, Brasuń x1, Szmucx1, Ziółkowski x1, Kenc x1.

Miedź Legnica: Góral, Lipiński, Ziółkowski, Tkacz, Kenc, Szmuc, Brasuń, Płonka, Pileszczak

Trenningi
Sklep Miedzi Legnica SA

Akademia Piłkarskia Miedzi Legnica szkoli w tej chwili ponad 400 dzieci, podzielonych na 15 grup rozgrywkowych, z którymi pracują wykwalifikowani trenerzy. Osobne specjalistyczne trenningi mają też młodzi bramkarze. Młodzież szkolona w Akademii Miedzi jest w wieku od 4 do 21 lat.

 
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.