przycisk-klub2.jpg przycisk-akademia2.jpg przycisk-biznes2.jpg

Aż 16 trenerów Akademii Piłkarskiej Miedzi podnosi kwalifikacje!

2017_trenery.jpgAkademia Piłkarska Miedzi Legnica stale się rozwija i pracujący w niej trenerzy również! Aktualnie na rozmaitych kursach trenerskich – UEFA A, B i C – swoje kwalifikacje podnosi aż 16 trenerów i zawodników Miedzi!

Wszystkie kursy kończą się egzaminami na poszczególne kategorie uprawnień trenerskich. Obecnie ilość osób z Akademii Piłkarskiej Miedzi, podnoszących swoje kwalifikacje, jest największa w historii klubu! Aktualnie na kursie UEFA A przebywa czterech trenerów z Akademii Piłkarskiej Miedzi. O te uprawnienia starają się Tomasz Syska, Krzysztof Skrzypek, Sebastian Przybyłko i Chrystian Serkies. Kurs UEFA B odbywają Cezary Michalski, Przemysław Leszczyński, Aleksander Ptak, Maciej Majdowski, a także… obaj bramkarze pierwszej drużyny, czyli Paweł Kapsa i Łukasz Sapela, którzy swoja przyszłość także wiążą z pracą trenerską. Dodatkowo aż sześciu nowych trenerów Akademii Piłkarskiej Miedzi jest w trakcie zdobywania uprawnień UEFA C. Co ciekawe, są to wciąż jeszcze czynni zawodnicy drużyn Miedzi, którzy już dziś postanowili  zadbać o to, co będą robić po zakończeniu kariery sportowej. Kurs UEFA C odbywają aktualnie Jan Szpaderski, Mateusz Tkacz, Mateusz Zatwarnicki, Mateusz Miazga, Mateusz Cieślik i Michał Pojasek. Jednocześnie są oni stażystami w Akademii Piłkarskiej Miedzi i u boku bardziej doświadczonych szkoleniowców przyglądają się prowadzeniu zajęć z młodzieżą.

- Cieszę się, że tak duża grupa trenerów zdecydowała się na dalszą edukację i poszerzanie swoich uprawnień. Jestem przekonany, że ukończą wybrane kursy, a zdobytą wiedzę i doświadczenie wykorzystają w pracy na rzecz naszej Akademii. Szczególnie cieszy mnie, że o swojej przyszłości myślą również młodzi zawodnicy Miedzi, którzy po ukończeniu kursów będą pełnić rolę asystentów trenerów w naszych najmłodszych grupach, gdzie zdobędą pierwsze doświadczenia trenerskie – mówi Leszek Dulat trener koordynator Akademii Piłkarskiej Miedzi.

Przypomnijmy, że w minionym roku egzamin na licencję trenerską UEFA A zdał kapitan Miedzi Wojciech Łobodziński, który nie ukrywa, że w przyszłości widzi siebie w roli trenera, a obecnie pierwsze szlify w tej pracy zdobywa jako trener asystent (na ile pozwala na to czas) u boku Huberta Łysego w zespole juniorów młodszych Miedzi, występującym w Centralnej lidze Juniorów U-17. W Akademii Piłkarskiej Miedzi z powodzeniem pracują także inni byli już piłkarze Miedzi, którzy skończyli odpowiednie kursy i zajęli się trenerką, wśród nich m.in. Wojciech Górski czy Cezary Michalski, którzy w 1992 roku z Miedzią sięgali po Puchar Polski, a obecnie szkolą swoich następców.

Trenningi
Sklep Miedzi Legnica SA

Akademia Piłkarskia Miedzi Legnica szkoli w tej chwili ponad 400 dzieci, podzielonych na 15 grup rozgrywkowych, z którymi pracują wykwalifikowani trenerzy. Osobne specjalistyczne trenningi mają też młodzi bramkarze. Młodzież szkolona w Akademii Miedzi jest w wieku od 4 do 21 lat.

 
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.