przycisk-klub2.jpg przycisk-akademia2.jpg przycisk-biznes2.jpg

O AKADEMII

o_akademii.jpgAkademia Piłkarskia Miedzi Legnica szkoli w tej chwili ponad 400 dzieci, podzielonych na 15 grup rozgrywkowych, z którymi pracują wykwalifikowani trenerzy. Osobne specjalistyczne trenningi mają też młodzi bramkarze. Młodzież szkolona w Akademii Miedzi jest w wieku od 4 do 21 lat.

Młodzi piłkarze Akademii uczestniczą w rozgrywkach piłkarskich pod egidą OZPN i DZPN oraz w turniejach (grupy żaków i orlików). Drużyna U-21 w sezonie 2015/16 będzie występować w rozgrywkach III ligi dolnośląsko - lubuskiej, a zespół kobiet wstępuje w rozgrywkach III ligi.

2014_LDJS_-_Polar_Wroclaw_10-0_-_36.jpg

Akademia Piłkarska Miedzi Legnica główny nacisk kładzie na profesjonalizm, efektywność działań oraz komunikację. Celem pracowników Akademii będzie nie tyle szkolenie umiejętności gry w piłkę wśród najmłodszych adeptów futbolu, co wyszkolenie zawodnika w przyszłości zdolnego do gry na poziomie najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju jak i kadry narodowej. Piłkarz taki ma być również gotowy do transferu zagranicznego, czyli powinien posiąść umiejętności nie tylko czysto piłkarskie. Tym samym bardzo istotne jest zorganizowanie procesu pedagogicznego z akcentami na wszechstronny rozwój fizyczny i rozwijanie indywidualnych umiejętności technicznych, jednak w oparciu o bardzo wysoki poziom motywacji w dążeniu do sukcesu, połączony jednocześnie z rozwojem intelektualnym. Młody piłkarz kończąc przygodę z Akademią Piłkarską Miedzi Legnica musi być przygotowany do profesjonalnego uprawiania gry w piłkę nożną albo kontynuowania nauki.

2014_sms_budynek_-_13.jpg

2014_sms_budynek_-_9.jpg

2014_sms_budynek_-_3.jpg

Siedziba Szkoły Mistrzostwa Sportowego Miedź Legnica

W celu sprawnego skorelowania zajęć piłkarskich i edukacyjnych we wrześniu 2014 roku rozpoczęła działalność Szkoła Mistrzostwa Sportowego „Miedź Legnica”, której głównym celem jest zwiększenie efektywności jednostek treningowych. Szkoła oferuje:

- 16 godzin jednostek treningowych w ciągu tygodnia;
- odpowiednio dobraną kadrę pedagogiczną;
- możliwość uczestnictwa w dodatkowych zajęciach (m.in. z matematyki, języków obcych)
- bieżące monitorowanie postępów sportowych każdego ucznia przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu;
- indywidualizację treningu;
- dostęp do specjalistycznego sprzętu treningowego;
- odpowiedni dobór szkoleniowców (m.in. treningi bramkarskie, treningi pływackie);
- realizację wieloletniego programu szkoleniowego;
- odpowiedni nadzór specjalistów;
- odpowiednią bazę treningową.

Struktura Akademii

Kadrę piłkarskiej Akademii Miedzi Legnica stanowią:

1. dyrektor sportowy akademii
2. kierownik organizacyjny akademii
3. dyrektor skautingu
4. dyrektor bursy
5. kierownik administracyjny
6. specjalista ds. marketingu

Trenningi
Sklep Miedzi Legnica SA

Akademia Piłkarskia Miedzi Legnica szkoli w tej chwili ponad 400 dzieci, podzielonych na 15 grup rozgrywkowych, z którymi pracują wykwalifikowani trenerzy. Osobne specjalistyczne trenningi mają też młodzi bramkarze. Młodzież szkolona w Akademii Miedzi jest w wieku od 4 do 21 lat.

 
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.